Pár tipov ako sa pripraviť na fotenie

Týchto pár tipov prispejú k tomu aby fotky, ktoré spravíme, boli úžasné. Pred objektívom sa môžete chvíľu cítiť neisto, ale je to v poriadku. Všetkými pózami Vás prevediem, ukážem, vysvetlím. Verím, že po pár záberoch sa uvoľníte a fotenie si užijete.

 1. Pár dní pred fotením zvýšte príjem tekutín, ideálne čistú vodu. Vyhýbajte sa alkoholu a soli, neprospieva to pleti.
 2. Venujte pozornosť svojej pleti, na celom tele. Používajte píling a hydratujte.
 3. Čo všetko chcete oholiť je na Vás. Spravte tak deň pred fotením. Ak chcete použiť vosk, spravte tak cca týždeň pred fotením.
 4. Nezabudnite na nechty na rukách aj na nohách. Aby boli upravené a čisté.
 5. Vyhnite sa samoopaľovacím krémom.
 6. Prichystajte si oblečenie na fotenie, uistite sa, že Vám všetko sedí. Odstrihnite visačky, kde by mohli byť vidieť. Vyhnite sa neónovým farbám. Prineste si všetko, čo myslíte, že by mohlo vyzerať dobre, spolu niečo vyberieme. Základ je spodné prádlo, ak máte body, saténový alebo čipkový župan. Sveter alebo voľnejší pulóver, ktorý sa dá spustiť z pleca. Košeľu alebo blúzku s gombíkmi. Sako, riflová alebo kožená bunda môžu vyzerať dobre. Ak chcete použiť lodičky alebo iné topánky, treba ich vyčistiť aj zospodu.
 7. Ostatné doplnky môžu byť náhrdelníky, náušnice, partnerova kravata.
 8. Deň pred fotením si spravte strečingové cvičenie. Pri fotení budete robiť rôzne pózy, ktoré bežne nerobíte, preto bude lepšie, keď sa na to trochu pripravíte. Ale neprežeňte to, aby ste si nenatiahli nejaký sval.
 9. Večer pred fotením choďte skôr spať.
 10. Deň pred fotením a v deň fotenia nejedzte jedlá, o ktorých viete, že by Vás mohli nafukovať.
 11. Ak Vám bude make up a vlasy robiť vizážistka v ateliéri, príďte s čistou pleťou a čistými vlasmi. Prineste si kefu na vlasy, alebo hrebeň, ak by bolo treba upraviť účes.
 12. Príďte vo voľnom oblečení, aby neostali odtlačky na tele. Kľudne aj v teplákoch. Ráno sa natrite telovým mliekom (bez trblietok).

Ak by ste mali ešte otázky, alebo sa chceli poradiť, neváhajte ma kontaktovať. Teším sa na Vás.